معترضان وارد پارلمان عراق شدند/الکاظمی: منطقه سبز تخلیه شود
۰۵ مرداد ۱۴۰۱
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت: دیپلماسی سلامت در حوزه پژوهش تقویت شود
۰۵ مرداد ۱۴۰۱

روسیه ممنوعیت پخش «راشا تودی» در اروپا را تلافی می‌کند

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهور روسیه (کرملین) امروز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که این کشور در واکنش به تصمیم دادگاه اتحادیه اروپا مبنی بر حمایت از ممنوعیت پخش برنامه‌های شبکه تلویزیونی راشا تودی (به زبان) فرانسه در اتحادیه اروپا، اقدامات مشابهی را برای فشار بر رسانه‌های اروپایی انجام خواهد داد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهور روسیه در این خصوص گفت: نظر کرملین نسبت به این رأی دادگاه بسیار منفی است، زیرا این موضوع حمله به آزادی بیان و حمله به آزادی رسانه ها در کشورهای اروپایی، از جمله فرانسه به شمار می‌ آید.

«دیمیتری پسکوف» در این باره اضافه کرد: این روند باعث نگرانی و تاسف ما می شود، البته ما اقدامات مشابهی را در قبال رسانه‌ های غربی که در کشور ما کار می‌ کنند انجام داده و خواهیم داد. همچنین نمی‌ گذاریم آنها در کشور ما فعالیت کنند. در این باره هیچ موضع نرمی وجود نخواهد داشت.

به گفته وی، اروپایی ها خودشان آرمان‌ هایی که در سراسر جهان تبلیغ می‌ کنند را، زیر پا می‌ گذارند.

پسکوف اضافه کرد: راشا تودی در واقع اکنون مسدود شده و نمی‌تواند در اروپا و در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای اروپایی کار کند، این بد است. در راشا تودی، افراد بسیاری با استعداد و پر انرژی مشغول به کار هستند.

سخنگوی کرملین در پایان گفت: من شک ندارم که علیرغم همه تصمیمات، این رسانه همچنان برای از سرگیری پخش برنامه‌های مورد نیاز خود از طریق کانال‌های مختلف برای ارائه اخبار، روش‌هایی را پیدا خواهند کرد.

گفتنی است که پس از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند ماه سال گذشته)، محور غرب به سرکردگی آمریکا محدودیت های زیادی را علیه مسکو به اجرا درآورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *