همایش تجار و کارآفرینان ایرانی ـ ارمنی برای اولین بار در تهران برگزار شد
۰۴ مرداد ۱۴۰۱
مرکز هماهنگی صادرات غلات اوکراین در استانبول راه‌اندازی شد
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

همه‌پرسی پیوستن خرسون به روسیه برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، «کریل استرموسوف»، معاون اداره مدنی-نظامی منطقه «خرسون» روز سه‌شنبه اعلام کرد علی‌رغم تلاش‌های کی‌یف برای ترساندن شهروندان این منطقه یا سازماندهی تبلیغات و اطلاعات نادرست، همه‌پرستی خرسون برای پیوستن به روسیه، برگزار خواهد شد.

استرموسوف در پیامی تصویری خطاب به مقامات دولت مرکزی اوکراین گفت: ما را تهدید می‌کنید، برای ترساندن ما جنگنده می‌فرستید، اما مایلیم به شما بگوییم مهم نیست که چه کار خواهید کرد، همه‌پرسی در منطقه خرسون برگزار خواهد شد، و این به صورت روشن یعنی ما بخشی از فدراسیون روسیه خواهیم شد.

به گفته این مقام محلی، همه‌پرسی در منطقه خرسون به زودی برگزار خواهد شد و «ما به زودی به روسیه خواهیم پیوست و این یعنی تاریخی دیگر، کشوری دیگر.

وی درباره جزئیات برگزاری این همه‌پرسی افزود: تدارکات و آماده‌سازی‌ها در حال انجام است؛ به‌ویژه کمیسیون‌های انتخاباتی در حال تشکیل‌شدن هستند.

منطقه خرسون در جنوب اوکراین و در شمال شبه‌جزیره کریمه قرار دارد. بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، این منطقه از اوایل ماه مارس به طور کامل تحت کنترل نیروهای روسیه است. اداره مدنی-نظامی خرسون اواخر ماه آوریل ایجاد شد. در ماه‌های اخیر مقامات محلی بارها اعلام کرده‌اند که خواستار پیوستن به کشور روسیه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *