سوریه؛ کلید اردوغان برای پیروزی در انتخابات
۰۳ مرداد ۱۴۰۱
درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هنوز توافق کامل وجود ندارد
۰۳ مرداد ۱۴۰۱

چین آماده حل و فصل اختلافات خود با هند است

به گزارش  روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، رئیس جمهور چین می گوید کشورش آمادگی بسط مناسبات دو جانبه با هند را دارد.

«شی جین پینگ» روز دوشنبه ضمن ارسال پیام تبریکی به مناسبت انتخاب «دراپادی مورمو» به عنوان رئیس جمهور جدید هند، اعلام کرد که پکن آمادگی حل و فصل اختلافات میان دو کشور را دارد.

بنا به اعلام تلویزیون مرکزی دولتی چین، در متن پیام تبریک رئیس جمهور چین خطاب به همتای هندی خود آمده است: من برای روابط چین و هند اهمیت زیادی قائل هستم و به همکاری با رئیس جمهور مورمو جهت تقویت اعتماد متقابل سیاسی، تعمیق همکاری های عملی، مدیریت صحیح اختلافات و پیشبرد روابط چین و هند در مسیر درست تمایل دارم.

شی جین پینگ روابط سالم و باثبات میان چین و هند را به نفع هر دو کشور دانست و گفت که این موضوع به صلح، ثبات و توسعه منطقه و جهان کمک خواهد کرد.

مورمو روز پنجشنبه به عنوان نامزد حزب حاکم بهاراتیا جاناتا هند به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد. وی دومین رئیس جمهور زن هند پس از پراتیبا پاتیل است، که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ سمت ریاست جمهوری هند را برعهده داشت. مورمو روز دوشنبه سوگند یاد کرد و رسماً ریاست جمهور هند شد.

هند و چین سالهاست به دلیل مشخص نبود مرزهای مشترک خود دچار تنش هستند. تنش هایی که گاهی به درگیری خشونت آمیز میان دو طرف منجر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *