جزئیات سفر پنج روزه لاوروف به کشورهای آفریقایی
۰۲ مرداد ۱۴۰۱
مشکل احیای برجام چیست؟
۰۲ مرداد ۱۴۰۱

سفر مقامات ارشد آمریکا به اوکراین/ حمایت‌ها از کی‌یف ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، یک هیئت عالی‌رتبه از کنگره آمریکا با «ولودیمیر زلنسکی» در کی‌یف دیدار و بر ادامه حمایت از اوکراین در برابر روسیه تأکید کردند. سفر این هیئت عالی‌رتبه که «آدام اسمیت»، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، نیز در بین آنها حضور داشته، تازه‌ترین دور سفر مقامات ارشد آمریکایی به اوکراین است.

در بیانیه این هیئت آمریکایی آمده است: آمریکا، همراه با متحدان و شُرکا در سراسر جهان با ارائه کمک‌های اقتصادی، نظامی و حقوق‌بشری در کنار اوکراین ایستاده است. ما به دنبال یافتن راه‌هایی برای مؤثرترین حمایت‌ها از رئیس‌جمهور زلنسکی و مردم اوکراین هستیم که همچنان به موضع شجاعانه خود ادامه می‌دهند.

در همین رابطه «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد واشنگتن چهار سامانه موشکی دیگر را در اختیار اوکراین قرار می‌‎دهد تا تعداد آنها را به عدد ۱۶ برساند.

بیانیه هیئت آمریکایی هیچ اشاره‌ای به ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین نکرده است. با این حال آدام اسمیت به «رادیو اروپای آزاد» که تحت حمایت آمریکاست، گفته است واشنگتن و متحدانش برای ارسال سامانه‌های موشکی چندمنظوره بیشتری، آمادگی دارند.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای غربی به منظور جلوگیری از پیشروی ارتش روسیه، علاوه بر حمایت‌های سیاسی و اعمال تحریم‌های شدید علیه مسکو، تاکنون حجم عظیمی از تسلیحات نظامی پیشرفته در اختیار ارتش اوکراین قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *