سیاست آمریکا در قبال چین به سمت فاجعه پیش می‌رود
۲۳ تیر ۱۴۰۱
نخستین نشست از سلسله نشست‌های دیپلماسی صلح برگزار می‌شود
۲۳ تیر ۱۴۰۱

هفتمین شماره مجله فرهنگ دیپلماسی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، هفتمین شماره مجله فرهنگ دیپلماسی مربوط به ماههای تیر و مرداد ۱۴۰۱ منتشر شد.

سخن سردبیری مجله با عنوان «طلوع یا غروب دیپلماسی» با این جمله شروع می شود که «دولت سیزدهم در دو راهی روشنی قرار گرفته ولی قدرت لازم برای تصمیم‌گیری انتخاب مسیر را ندارد. برجام تنها راه‌حل مشکلات بغرنج و پیچیده کشور شده و بی‌تصمیمی و طولانی کردن مذاکرات، بهترین عمکرد دولت در طول یک سال گذشته برای راضی نگه داشتن همه ذینفعان و بازیگران شده است…»

همچنین در این شماره می‌خوانیم:

در حوزه سیاست بین الملل با تاکید بر حمله روسیه به اوکراین و تبعات منطقه‌ای و جهانی آن مصاحبه‌ها و یادداشت‌هایی از محمود دلفانی، مهدی فاخری، بابک تقوایی، فیلان چاترجی، فرزانه مصطفی‌جوکار و مهدی امیری منتشر شده است.

در حوزه سیاست خارجی با تمرکز بر هویت و دیپلماسی مصاحبه‌ها و یادداشت‌هایی از حسن بهشتی پور، پیرمحمد ملازهی، رحمن قهرمانپور، محمد علی دستمالی و فاطمه کلانتری تقریر شده است.

در بخش دیپلماسی آموزشی با تمرکز بر آموزش عالی و فناوری و روندهای نوظهور آموزشی فرهاد بلاش، فرهود پورمهرام و میترا تیموری یادداشت‌های خلاقانه‌ای به رشته تحریر درآورده‌اند.

در بخش دیپلماسی علم و فناوری مصاحبه مفصلی با دکتر یاسمن فرزان و دکتر محمدمهدی شیخ جباری از نخبگان فیزیک کشور در خصوص نبود آمادگی لازم برای دیپلماسی علمی در کشور صورت گرفته و یادداشتی از زهرا شریف‌زاده در خصوص تاثیر هوش مصنوعی بر دیپلماسی عمومی نگاشته شده است.

در حوزه دیپلماسی فرهنگی مصاحبه‌ها و یادداشت‌هایی از فریدون مجلسی، مریم خالقی‌نژاد، محسن روحی صفت و مبارکه صداقتی منتشر شده است.

مجله فرهنگ دیپلماسی به صاحب امتیازی موسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو و  با مدیرمسئولی و سردبیری دکتر غلامرضا کریمی، رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی و با هیئت مشاوران علمی متشکل از ۳۰ نفر از اساتید برجسته دانشگاه‌های ایران و جهان به‌صورت دوماهنامه منتشر می‌شود.

علاقه مندان جهت دریافت مجله به کیوسک‌های روزنامه فروشی، فروشگاه فرهنگ دیپلماسی به آدرس www.fdiplomacy.ir  مراجعه یا با شماره ۰۹۱۲۲۷۱۷۴۳۷ تماس حاصل نمایند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *