روزنامه انگلیسی تلگراف مدعی شد؛ سفر بایدن به عربستان به تعویق افتاده است
۲۰ تیر ۱۴۰۱
امضای تفاهم‌نامه همکاری محیط زیستی ایران و امارات متحده عربی
۲۰ تیر ۱۴۰۱

وزارت امور خارجه اعلام کرد: روادید سفر ایرانیان به قزاقستان لغو شد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای، از لغو روادید سفر ایرانیان به قزاقستان خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه، در پی توافق سفر ۲۹ خردادماه آقای «کاسیم جومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان به تهران و گفتگوهای انجام شده درباره لغو روادید سفر ایرانیان به قزاقستان، دولت قزاقستان اعلام کرد از تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۱ اتباع ایران برای سفر به قزاقستان نیازمند روادید نخواهند بود.

بر این اساس، ایرانیان می‌توانند بدون روادید وارد قلمرو قزاقستان شوند و در هر بار ورود، حداکثر به مدت ۱۴ روز در این کشور اقامت کنند.

بر اساس این فرمان، ایرانیان می‌توانند در بازه زمانی ۱۸۰ روزه، مجموعاً ۴۲ روز (در چند سفر ۱۴ روزه) در قزاقستان اقامت داشته باشند.

روابط عمومی وزارت امور خارجه در این اطلاعیه اضافه کرده است: پیش بینی می‌شود با این اقدام، مناسبات تجاری، اقتصادی و گردشگری دو کشور وارد مرحله جدیدی شود.

در خاتمه این اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه از قابل مشاهده بودن جزئیات مقررات سفر بدون روادید به قزاقستان در سایت سفارت کشورمان در نور سلطان، در آینده نزدیک خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *