دیپلماسی سلامت؛ ضمانت سلامت شهروندان جامعه جهانی
۰۸ تیر ۱۴۰۱
اجلاس خزر، گامی در راستای سیاست همسایگی
۰۸ تیر ۱۴۰۱

وزیر دفاع پاکستان بر اهمیت دیپلماسی نظامی و امنیتی با ایران تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، «خواجه محمد آصف» امروز در دفتر خود در اسلام‌آباد پذیرای «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در پاکستان بود.

سفیر ایران انتصاب خواجه آصف به عنوان وزیر دفاع پاکستان را به وی تبریک و بر لزوم توسعه روابط دو کشور همسایه به ویژه در بخش‌های دفاعی، نظامی، امنیتی و مرزی تاکید کرد.

طرفین ضمن توافق بر تسریع در امضای یادداشت تفاهم‌نامه همکاری میان آژانس امنیت دریایی پاکستان و مرزبانی ایران، خواستار توسعه بیش از پیش همکاری‌های نظامی و امنیتی شدند.

سفیر ایران و وزیر دفاع پاکستان آخرین تحولات مرتبط با طرح‌های مرزی دو کشور از جمله ایجاد گذرگاه‌های جدید مرزی را مورد بررسی قرار دادند.

خواجه محمد آصف وزیر دفاع پاکستان برای سفر رسمی به تهران و دیدار با مقام‌های نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرد. طرفین همچنین بر قانون‌مند سازی تجارت در مرزهای مشترک ایران و پاکستان با هدف جلوگیری از قاچاق تاکید کردند.

وزارت دفاع پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای به نقل از سخنان خواجه آصف در دیدار امروز با سفیر ایران، اعلام کرد: وزیر دفاع ضمن بیان اهمیت کمیسیون مرزی مشترک دو کشور گفت که پاکستان تمام اقدامات لازم را در زمینه مدیریت مرزها و تلاشهای مشترک در این زمینه انجام داده است.

در این بیانیه آمده است: وزیر دفاع پاکستان همچنین بر اهمیت همکاری های منطقه‌ای برای دستیابی به صلح در افغانستان پس از تسلط طالبان بر کابل تاکید کرد. وی افزود که ایستادن در کنار مردم افغانستان در حمایت و همبستگی کامل یک نیاز مبرم است.

خواجه آصف تاکید کرد: پس از سال‌ها اکنون مردم افغانستان به صلح، پیشرفت و رفاه نیاز دارند و سزاوار آن هستند لذا جامعه جهانی باید به آنها کمک کند تا در این مسیر محکم قدم بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *