کتاب دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص) رونمایی شد
۳۰ خرداد ۱۴۰۱
امضای تفاهم‌نامه بین سازمان بورس و بانک مرکزی یمن
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

مدودف: سطح کنونی روابط میان مسکو و واشنگتن صفر مطلق است

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه، سطح کنونی روابط میان مسکو و واشنگتن را صفر ارزیابی کرد.

«دیمیتری مدودف» امروز دوشنبه در مصاحبه‌ای به اسپوتنیک گفت: وضعیت کنونی روابط روسیه و آمریکا معادل پایین‌ترین حد مقیاس دمای ترمودینامیکی یعنی صفر مطلق است.

رئیس جمهور سابق روسیه با مضر خواندن رابطه کشورش با آمریکا گفت: در حال حاضر هیچ رابطه‌ای با آمریکا نداریم. آنها در صفر کلوین قرار دارند و امروز نیازی به باز کردن یخ (سردی روابط با) آنها نیست.

مدودف در ادامه افزود: هنوز نیازی به مذاکره با آمریکا نیست. این (مذاکره با آمریکا) برای روسیه مضر است.

این مقام روس تصمیم گیری در خصوص برگزاری مذاکرات جدید با آمریکا بر سر تمدید معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک جدید (استارت نو) را زود دانست و گفت که تصمیم گیری در این خصوص به نظر رئیس جمهور روسیه بستگی خواهد داشت.

مدودف یادآور شد: من به عنوان فردی که مستقیماً با استارت نو مرتبط بودم و آن را در سال ۲۰۱۰ امضا کردم، اکنون را بدترین زمان ممکن برای دور جدید مذاکرات می دانم.

اوایل ماه ژوئن وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد درصورتیکه روسیه حسن نیت و شفافیت بیشتری در خصوص زرادخانه هسته‌ای از خود نشان دهد، بحث از سرگیری مذاکرات را می‌توان مدنظر قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *