محقق‌داماد: تحقق صلح، آرامش و دوستی هدف اصلی دین بوده است
۲۹ خرداد ۱۴۰۱
مقامات اتحادیه اروپا درباره تبعات جنگ اوکراین گفتگو می‌کنند
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

نشست سه‌جانبه رئیس جمهور مصر با شاه اردن و بحرین در شرم الشیخ

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز یکشنبه ۲۹ خردادماه نشستی سه جانبه با حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین و عبدالله دوم شاه اردن در شرم الشیخ برگزار خواهد کرد.

بسام راضی سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر در این باره گفت که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر صبح امروز یکشنبه از عبدالله دوم شاه اردن در شرم الشیخ استقبال کرد.

السیسی عصر شامگاه شنبه نیز در شهر شرم الشیخ از حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین استقبال کرده بود.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که نشست امروز یکشنبه در شرم الشیخ، پس از رایزنی‌های اخیر مقامات ارشد این سه کشور درباره تقویت همکاری‌های دوجانبه و تبادل نظر درباره تحولات مختلف در سطح منطقه و عرصه بین المللی، برگزار می‌شود.

به گفته سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر، نشست سه جانبه امروز در شرم الشیخ، در چارچوب یک تحرک منطقه‌ای برای هماهنگ کردن مواضع و تلاش‌های مشترک انجام می‌شود تا در نهایت به ایجاد امنیت و ثبات بیشتر در منطقه قبل از برگزاری نشست جده، منجر شود.

گفتنی است نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با حضور مصر و اردن و عراق قرار است طی سه روز از ۱۳ جولای آینده در شهر جده عربستان برگزار شود. برخی منابع از مشارکت جو بایدن در این نشست در جریان سفر وی به منطقه خبر داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *