امیرعبداللهیان: مذاکره و دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به توافق است
۲۵ خرداد ۱۴۰۱
ششمین همایش «ادیان و صلح آفرینی در هزاره سوم» برگزار می شود
۲۵ خرداد ۱۴۰۱

روز فرهنگ اسلامی در اوگاندا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا، مراسم سالانه «روز فرهنگ اسلامی» در محل سالن اجتماعات دبیرستان وین واقع در منطقه کابووا کامپالا برگزار شد.

یوسف کتابی را، مدیر دبیرستان وین در سخنانی، شرکت‌کنندگان را به رعایت تقوا دعوت کرد و به دانش‌آموزان نیز توصیه کرد که هر زمان که تصمیم به ازدواج گرفتند، تقوا را رعایت کنند.

وی اظهار داشت: دین اسلام دارای نظام و منطق جامع بوده و همیشه راه حلی برای چالش‌های جامعه دارد.

خانم کتابی را، معاون دبیرستان وین نیز، به بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود و شرکت در مسابقات قرائت قرآن پرداخت و خطاب به دانش‌آموزان گفت: به فراگیری و حفظ ارزش‌های اسلامی خود پایبند باشید.

عبداله عباسی، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در اوگاندا در سخنرانی خود، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری یاد کرد که مبتنی بر قرآن کریم بوده و به رهبری حکیمانه امام خمینی و مقام معظم رهبری ادامه مسیر می‌دهد.

وی به واژه «فرهنگ» اشاره و آن را مجموع سبک زندگی دانست که افراد جامعه از آن برخوردارند.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان تصریح کرد: فرهنگ ویژگی‌های گروه خاصی از مردم است که با ارکان متعددی از جمله زبان، مذهب، آشپزی، عادات اجتماعی، موسیقی، هنر و … تعریف می‌شود.

وی ادامه داد: هر ساله هزاران نفر از سراسر جهان از آفریقا دیدن می‌کنند تا شاهد فرهنگ زیبا، تاریخ و دیگر پدیده‌های طبیعی شگفت انگیز آن باشند. آفریقا با ویژگی‌هایی همچون سطح زمین، حیوانات وحشی، رودخانه و دریاچه‌های پرآب و همچنین، مهمان نوازی مردم این قاره پربرکت و زیباست.

در ادامه، عیسی لوییمبازی کاتونگولو، سفیر جوانان آفریقا به بیان برخی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا در زمینه اعطای بورسیه تحصیلی، مسابقات قرآن، جشنواره‌های هنری و فرهنگی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و … پرداخت.

روز فرهنگ اسلامی در کامپالا برگزار شد

همچنین، دانش‌آموزان تلاش کردند تا آموخته‌ها، استعدادها و ظرفیت‌های خود را از زندگی به سبک اسلامی از طریق فعالیت‌هایی مانند تلاوت قرآن کریم، برگزاری مسابقات قرآنی، خواندن اشعار با مضامین آیات قرآن، خواندن حدیث و خطبه، نمایش پوشش اسلامی و… بیان کنند.

پس از آن، جمعی از دانش‌آموزان رشته‌های حفظ قرآن کریم، ترجمه و تفسیر قرآن در قالب مسابقات قرآن کریم به زبان‌های انگلیسی و لوگاندا با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اجرای نمایشی با موضوع «فرزندپروری و معیشت» از دیگر برنامه‌های دانش‌آموزان دبیرستان وین بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *