احتمال بازگشت جریان صدر به پارلمان/ جلسه چارچوب هماهنگی و شرکا برای تشکیل دولت عراق
۲۴ خرداد ۱۴۰۱
روز فرهنگ اسلامی در اوگاندا برگزار شد
۲۴ خرداد ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان: مذاکره و دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به توافق است

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان گفت: ایران هیچ گاه از میز مذاکره فرار نکرده و معتقدیم مذاکره و دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به نقطه پایانی توافق است. ما گام‌های مهمی را در ماه‌های گذشته در مذاکراتی که آقای باقری با مورا و کشورهای ۱+۴ در وین داشتند و تبادل پیام‌ها در این مدت بین ایران و آمریکا انجام شد اثبات کردیم اهل گفت‌وگو و منطق و رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: پنج شنبه گذشته علیرغم استمرار پیام‌ها ولی طرف آمریکایی برای اعمال فشار بر ایران و اخذ امتیاز در مذاکره غیرمستقیم، قطعنامه‌ای را ارائه داد و علیرغم اینکه آمریکا گفت قطعنامه خالی از محتواست. ما پکیج سیاسی جدید را روی میز گذاشتیم ولی آمریکا بر تصویب قطعنامه تأکید داشت.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: اکنون در کنار قطعنامه اقدامات بیشتر هسته‌ای ایران قرار دارد ما از گفت‌وگو و مذاکره فرار نخواهیم کرد و در این مسیر ارتباط ما از مسیرهای دیپلماتیک از طریق مورا و بورل پیام‌های ما در حال تبادل است. ایران برای رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار از منطق دیپلماسی و مذاکراتی فاصله نخواهد گرفت.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این اقدام، فعالیت‌های هسته ای خود را افزایش داد و از طریق سازمان انرژی اتمی به دبیرخانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین این موضوع اعلام شد. ایران از مذاکره و گفتگو فرار نخواهد کرد و مسیر گفتگو ها ادامه دارد و ارتباط ما از طریق آقای بورل و آقای مورا مسئول هماهنگ کننده برجام ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *