فرید زکریا: پوتین بزرگترین خرابکار جهان است
۲۱ خرداد ۱۴۰۱
هدف آمریکا از سیاست «ایندوپاسیفیک» در برابر چین چیست؟
۲۱ خرداد ۱۴۰۱

چاووش‌ اوغلو: آماده میزبانی نشست سازمان ملل-ترکیه-اوکراین و روسیه هستیم

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، مولود چاووش‌ اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه امروز شنبه در یک نشست خبری مشترک با یان لیپوفسکی، وزیر امور خارجه جمهوری چک در کاخ چرنین واقع در شهر پراگ در پاسخ به سوالی درباره تحولات مربوط به حمل و نقل غلات اوکراین به بازارهای جهانی گفت: در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در شهر آنکارا، موضوع احیای مذاکرات برای پایان دادن به درگیری ها میان روسیه و اوکراین و رفع موانع صادرات غلات مورد بررسی قرار گرفته است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، وزیر امور خارجه ترکیه در این نشست خبری مشترک ادامه داد: ما به آنها گفتیم که طرح سازمان ملل دقیق ترین طرح است و جزئیات آن باید بین طرفین مذاکره شود.

وی در این خصوص اضافه کرد: به همین دلیل آمادگی داریم در دوره آتی میزبان نشست چهارجانبه سازمان ملل-ترکیه-اوکراین و روسیه باشیم. این قبلا یک پیشنهاد از سوی سازمان ملل بود.

چاووش‌ اوغلو با تاکید بر اینکه رفع موانع صادرات غلات برای کشورهای کمتر توسعه یافته از اهمیت حیاتی برخوردار است، گفت: ما پیام‌ های‌ مان را خیلی واضح منتقل کردیم. اکنون منتظر پاسخ از طرف روسیه هم برای جلسه و هم برای جزئیات دیگر هستیم. در دوره آتی نیز روی این موضوع تمرکز بیشتری خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.