سرنوشت جنگ اوکراین و آینده نظام بین‌الملل چه خواهد شد؟/گراهام آلیسون پاسخ می‌دهد
۱۰ خرداد ۱۴۰۱
دیپلماسی آموزشی: آموزش پناهندگان در ایران
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

تقویت دیپلماسی شهری، سیاست شهرداری کاشان/قرارداد خواهرخواندگی با چند شهر

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، «دیپلماسی شهری» راهکاری برای توسعه پایدار شهرها و استفاده از تجربیات مشترک است و خواهرخواندگی، نقش مؤثری در ارتقای آن دارد.

شهرداری کاشان این سیاست را در دوره جدید مدیریت شهری دنبال می‌کند و تا به حال با شهرهای نجف‌ اشرف عراق، شینینگ چین، استاری‌گراد سارایوو و طوبی سنگال قراردادهای مختلفی در قالب همکاری و خواهرخواندگی منعقد کرده و در حال‌ حاضر برای انعقاد قرارداد با شهر کازانلاک بلغارستان اعلام آمادگی کرده است.

«حسن بخشنده‌امنیه» اظهار کرد: براساس اعلام سفارت جمهوری بلغارستان مبنی بر آمادگی و تمایل شهر کازانلاک برای انعقاد قرارداد با دیار سیلک، شهرداری کاشان با این پیشنهاد موافقت کرده است.

وی کاشت گل و صنایع وابسته را تشابه دو شهر کاشان و کازانلاک عنوان کرد و افزود: این وجه مشترک علاوه بر توسعه اقتصادی و صنعتی، می‌تواند عامل رونق گردشگری باشد و رونق و توسعه این بخش با هم‌افزایی و انتقال دانش و تجربه ممکن می‌شود.

شهردار کاشان به انعقاد قراردادهای همکاری و خواهرخواندگی با سایر شهرها اشاره و خاطرنشان کرد: مدیریت شهری بر این باور است که یکی از الزامات توسعه، ایجاد مناسبات بین‌المللی با شهرها در نقاط مختلف جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.