سرنوشت جنگ اوکراین و آینده نظام بین‌الملل چه خواهد شد؟/گراهام آلیسون پاسخ می‌دهد
۱۰ خرداد ۱۴۰۱
دیپلماسی آموزشی: آموزش پناهندگان در ایران
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

تقویت دیپلماسی شهری، سیاست شهرداری کاشان/قرارداد خواهرخواندگی با چند شهر

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، «دیپلماسی شهری» راهکاری برای توسعه پایدار شهرها و استفاده از تجربیات مشترک است و خواهرخواندگی، نقش مؤثری در ارتقای آن دارد.

شهرداری کاشان این سیاست را در دوره جدید مدیریت شهری دنبال می‌کند و تا به حال با شهرهای نجف‌ اشرف عراق، شینینگ چین، استاری‌گراد سارایوو و طوبی سنگال قراردادهای مختلفی در قالب همکاری و خواهرخواندگی منعقد کرده و در حال‌ حاضر برای انعقاد قرارداد با شهر کازانلاک بلغارستان اعلام آمادگی کرده است.

«حسن بخشنده‌امنیه» اظهار کرد: براساس اعلام سفارت جمهوری بلغارستان مبنی بر آمادگی و تمایل شهر کازانلاک برای انعقاد قرارداد با دیار سیلک، شهرداری کاشان با این پیشنهاد موافقت کرده است.

وی کاشت گل و صنایع وابسته را تشابه دو شهر کاشان و کازانلاک عنوان کرد و افزود: این وجه مشترک علاوه بر توسعه اقتصادی و صنعتی، می‌تواند عامل رونق گردشگری باشد و رونق و توسعه این بخش با هم‌افزایی و انتقال دانش و تجربه ممکن می‌شود.

شهردار کاشان به انعقاد قراردادهای همکاری و خواهرخواندگی با سایر شهرها اشاره و خاطرنشان کرد: مدیریت شهری بر این باور است که یکی از الزامات توسعه، ایجاد مناسبات بین‌المللی با شهرها در نقاط مختلف جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *