انتشار کتاب نظم نوین جهانی در عصر پسا-جدید
۰۹ خرداد ۱۴۰۱
«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان شد/ مطرح کردن اظهارات ضد صهیونیستی
۰۹ خرداد ۱۴۰۱

برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با قطر و نیجریه

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از برگزاری همزمان هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور قطر در دوحه و ششمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور نیجریه در تهران خبر داد.

در راستای توسعه روابط اقتصادی موجود بین جمهوری اسلامی ایران و قطر، قرار است هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ خرداد ماه سالجاری در شهر دوحه برگزار شود.

در این کمیسیون، موضوعات همکاری در حوزه‌های مختلفی همچون تجارت، سرمایه‌گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، بهداشت مورد بحث و رایزنی قرار خواهد گرفت.

از طرف کشورمان وزارت نیرو و از طرف قطر وزارت تجارت مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند. هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور نیز در آذر ماه ۱۳۹۹ در اصفهان برگزار شده بود.

صفری افزود: ششمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال نیجریه نیز در روزهای ۱۶ الی ۲۰ خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار خواهد شد.

از طرف کشورمان وزارت صنعت، معدن و تجارت و از طرف نیجریه، وزارت امور خارجه مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند.

در همین ارتباط، قرار است «زبیر دادا»، وزیر امور خارجه نیجریه، به همراه هیئتی از مقامات نیجریه به کشورمان سفر کنند.

در این اجلاس تقویت و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه تجارت و سرمایه‌گذاری، آموزش، حمل و نقل، صنعت و معدن، انرژی، امور قضایی، مالی، فرهنگ و گردشگری، محیط زیست، دانش و تکنولوژی در دستورکار خواهد بود.

همچنین بر ادامه همکاری و پشتیبانی دوجانبه در سازمان همکاری اسلامی، اوپک، کشورهای صادرکننده گاز، جنبش عدم تعهد و سازمان ملل تأکید خواهد شد.

گفتنی است؛ پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و نیجریه در خرداد ماه ۱۳۹۳ در «ابوجا» پایتخت نیجریه برگزار شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *