رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از مرکز اسلامی مسکو بازدید کرد
۰۸ خرداد ۱۴۰۱
ترافیک رفت و آمد هیأت‌های ایران و عراق
۰۸ خرداد ۱۴۰۱

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های جهان

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، شبکه خبری سی ان ان با پخش تصاویری  از پایگاه پهپادی زیر زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گزارش داد: ایران  پرده از پایگاه فوق سری پهپادی خود برداشت که تاکنون به نمایش گذاشته نشده بود.

سی ان ان افزود: ایران با پخش این تصاویر اعلام کرد که تمامی موشک ها و پهپادهای موجود در این پناهگاه زیرزمینی بومی و ساخت و تولید داخل کشور است.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

رویترز: ایران  پایگاه زیرزمینی پهپادی خود را به نمایش گذاشت

خبرگزاری رویترز نیز در بازتاب این خبر نوشت: ارتش ایران پایگاه زیرزمینی پهپادی خود را به نمایش گذاشت ، حدود یکصد فروند پهپاد از جمله ابابیل-۵ که به گفته مقامات ارشد ارتش ایران، ایران قدرتمند ترین توان پهپادی در منطقه به شمار می رود.

دیلی میل: ایران از پایگاه عظیم نظامی پهپادی پرده برداشت

درهمین حال تارنمای خبری رسانه انگلیسی دیلی میل نیز در بازتاب توان برتر نظامی ایران در منطقه نوشت: ایران از یک  پایگاه نظامی زیرزمینی عظیمی  که مملو از پهپادهای مجهز به پرتاب موشک است، پرده برداشت.

دیلی میل در ادامه بازتاب خبر توان نظامی ایران نوشت: پایگاه  سری هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) در زیر یک رشته کوه پنهان شده است و در مجموعه ای از تونل های بتنی  قرار دارند.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

 

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

دیلی میل نوشت:این پهپاد مجهز به موشک های قائم-۹ است که موشک های هوا به سطح آمریکا «هلفایر» همتراز با آن است.

پیشرفت های خیره کننده جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت انواع پهپادها به ویژه در حوزه دفاعی و نظامی، بخصوص در سال های اخیر ، توجه جهان را به خود جلب کرده است. قدرت و دانش ایران در حوزه فناوری پهپاد تنها محدود به ساخت آن نمی شود بلکه رهگیری و به دام انداختن پیشرفته ترین پهپادهای متجاوز، بخشی دیگر از توانمندی های بومی جمهوری اسلامی در این عرصه است و بدست گرفتن کنترل برخی پیشرفته ترین پهپادهای نظامی-تجسسی آمریکا و به زمین نشاندن آن توسط متخصصان ایرانی، تنها گوشه از این توانمندی هاست.

در روز ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ایران یک فروند هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی فوق پیشرفته و رادار گریز آمریکا از نوع لاکهید مارتین آر کیو ۱۷۰ را که در شرق کشور در حال جاسوسی بود ، تحت کنترل خود در آورند و آن را به زمین بنشانند و اقدام به مهندسی معکوس روی آن کنند.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته از یکی از پایگاه‌های سری و زیرزمینی پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

در این بازدید سرلشکر باقری در جریان آخرین توانمندی‌ها در حوزه تولید انواع پهپادهای نظامی، تهاجمی و دور برد ارتش قرار گرفت.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه
پهپادهای کمان-۱۲ نیروی هوایی ارتش در پایگاه پهپادی زیرزمینی

با عملیاتی شدن این پایگاه سری که در عمق صدها متری زمین طراحی و ساخته شده است جمهوری اسلامی ایران به قدرت برتر پهپادی در منطقه تبدیل شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *