رسانه کره جنوبی مدعی شد: کره شمالی در آستانه آزمایش هسته‌ای است
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
جنگ اوکراین، تورم و بحران مواد غذایی محور نشست وزرای دارایی گروه ۷
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سفر بایدن به کره جنوبی و ژاپن

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، مشاوران و تحلیلگران می‌گویند که جو بایدن در نخستین سفر آسیایی خود به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده به ژاپن و کره جنوبی می‌رود که این پیامی روشن به چین است به این معنا که آنچه روسیه در اوکراین انجام داد را در هیچ کجای آسیا و به ویژه نه در تایوان امتحان نکن!

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا امروز (پنجشنبه) سفر پنج روزه خود به آسیا را آغاز کرده و قرار است با یون سوک یول، همتای کره جنوبی خود و فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در سئول و توکیو دیدار کند.

مایکل گرین، متخصص امور آسیا در اندیشکده مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل واشنگتن درباره این سفر گفت: خوش شانسی بایدن بابت کسانی است که با آنها سر و کار دارد. حداقل ۲۰ سال از زمانی که یک رئیس جمهور آمریکا می تواند به ژاپن و کره سفر کند و روی رهبران هر دو کشور حساب کند که واقعا طرفدار اتحاد هستند، می‌گذرد.

انتظار می‌رود بایدن همکاری عمیق‌تری را برای متحدان خود در زمینه ابتکارات فناوری ارائه دهد، به بحث مشارکت‌های دولتی و خصوصی جدید برای کاهش محدودیت‌های زنجیره تأمین اشاره کند و از طرح‌های سئول و توکیو برای مدرن‌سازی ظرفیت‌های دفاعی و توسعه نظامی تهاجمی حمایت کند.

وی در توکیو با نخست وزیرانی از کشورهای عضو گروه ۴ یعنی کیشیدا از ژاپن، نارندرا مودی از هند و برنده انتخابات پارلمانی استرالیا که روز شنبه مشخص می‌شود، دیدار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *