جنگ اوکراین، تورم و بحران مواد غذایی محور نشست وزرای دارایی گروه ۷
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
سیاست «چرخش به شرق» محور سفر آسیایی بایدن
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

برگزاری اجلاس روسیه و جهان اسلام

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، سیزدهمین اجلاس سالانه «روسیه و جهان اسلام» و نمایشگاه محصولات حلال، با حضور هیات‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ۵۵ کشور اسلامی، از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر کازان روسیه آغاز شد.

جمهوری اسلامی ایران با اعزام هیأت سیاسی و پارلمانی و نیز حضور در بخش نمایشگاه محصولات حلال، حضوری پر رنگ در این اجلاس سالانه دارد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران و چهار نماینده مجلس شورای اسلامی، از جمله حسین حاتمی، ابوالفضل عمویی، حسن محمدیاری و کیومرث سرمدی واله، و احمدوند رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، اعضای هیأت سیاسی، پارلمانی و فرهنگی کشورمان در اجلاس امسال را تشکیل می‌دهند.

در بخش نمایشگاه محصولات حلال نیز، پاویون جمهوری اسلامی ایران با عرضه محصولات حلال شرکت‌های ایرانی، بازدید کنندگان بسیاری به خود جذب کرده است.

شرکت ایران گارمنت وابسته به سازمان اتکا، شرکت ویتانا و شرکت لبنیات کاله، در نمایشگاه امسال شرکت کرده‌اند.

همچنین میربیزنس بانک، متعلق به بانک ملی جمهوری اسلامی ایران که نقش مهمی در توسعه تجارت و مبادلات پولی و بانکی ایفا می‌کند، در نمایشگاه امسال حضور دارد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه و غرفه‌های ایرانی، با الکسی پسوشین، نخست وزیر تاتارستان دیدار و درباره راه‌های توسعه مناسبات اقتصادی و فرهنگی رایزنی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.