اعلام نتیجه نهایی انتخابات پارلمان لبنان بدون پیروزی قاطع احزاب
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
سفیر ایران با رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی دیدار و گفتگو کرد
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

امضای نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، هم‌زمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان ایران و جمهوری کوبا، علاوه بر توافق در زمینه توسعه همکاری‌های صنعتی، معدنی و تجاری، نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.

در این سند که به امضای محمدصادق مفتح، قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و ریکاردو کابرسیاس، معاون نخست‌وزیر کوبا رسید، ظرفیت‌های موجود و نیاز بازار دو کشور در زمینه‌های مختلف کالایی مورد توجه قرار گرفته و شامل توافقات خوبی برای همکاری‌های بلندمدت و ارتقای سطح تبادلات تجاری است.

گفتنی است، در جریان امضای این سند که محمدرضا کریم‌زاده، مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا و سید احمدرضا علائی طباطبایی، معاون رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز حضور داشتند، بر پتانسیل‌های افزایش روابط تجاری دو کشور نیز تاکید شد.

اکنون کوبا از تولیدکنندگان غلات به شمار می‌رود و بازار بسیار مناسبی در حوزه امریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران است. علاوه بر تهاتر کالایی، همکاری در زمینه پولی و بانکی، موضوعات مرتبط با معدن و صنایع معدنی و زمین‌شناسی، صنایع دانش‌بنیان و … از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور است.

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا از ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *