امکان عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای در سال ۲۰۲۳
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
هشدار سازمان ملل درباره اتمام ذخایر غلات و ذرت در سال ۲۰۲۳
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

مسئولیت اجتماعی ورزشکاران و هنرمندان چیست؟/در کنار مردم

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، اکبر منتجبی سردبیر روزنامه سازندگی امروز ۲۶ اردیبهشت ماه در سرمقاله این روزنامه طی یادداشتی نوشت:

مسئولیت اجتماعی ورزشکاران و هنرمندان چیست؟

کاپیتان وریا غفوری در سخنانی با یادآوری مشکلات این روزهای مردم، از مسئولان خواست زندگی سعادتمندی را که حق مردم است برای آنها فراهم کنند.

پیش از او علی کریمی و علی دایی را در این جایگاه دیده بودیم و پیشتر نیز ناصر حجازی را که گاه به مسئولان تذکر و هشدار می‌دادند یا نارسایی‌ها را گوشزد می‌کردند.

آن کس که خود را موظف می‌داند برای رفع ناکاستی‌ها و بهبود زندگی مردم به حوزه‌ی مسئولیت اجتماعی ورود کند، بی‌شک فرد ارزشمندی است. مسئولیت اجتماعی، زیست در حیات اجتماعی است. گذران روزگار با نبض جامعه است.

ورزشکاری که مسئولیت اجتماعی دارد، از کشور خود نمی‌گریزد. به بهانه‌ی حضور در یک تورنمنت بین‌المللی، به دنبال پناهندگی نمی‌رود. زیر پرچم کشور دیگر نمی‌ایستد تا منفعت خود را از منفعت جامعه سختی‌دیده‌ی خود جدا کند.

باید قدر کسانی چون وریا غفوری، علی کریمی، پرویز پرستویی، علی دایی، علی نصیریان، ناصر حجازی و افرادی چون آنان را دانست و تندیس‌شان را در شهر ساخت تا دیگران نیز به این امر تشویق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.