اولویت دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی دولت سیزدهم
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
دیپلماسی اقتصادی در خدمت توسعه کشور و منطقه
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

نشست هم‌اندیشی گروه دوستی پارلمانی ایران، چین و پاکستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی فرهنگ دیپلماسی و گفتگو، عصر امروز رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، در نشست هم‌اندیشی با حضور وزیر امور خارجه و مشارکت معاونین اقتصادی و کنسولی و نیز مسئولین ارشد وزارت امور خارجه در محل این وزارت شرکت کردند.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استماع نظرات نمایندگان، روابط تهران و پکن را راهبردی خواند و با تأکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی در چارچوب گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، به تشریح آخرین وضعیت روابط تهران – پکن و رویکرد کشورمان در اجرای نقشه راه روابط با چین پرداخت.

امیرآبادی‌فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین نیز در این نشست، ضمن قدردانی از توجه وزیر امور خارجه به نقش مجلس و نمایندگان مردم در نظارت بر جریان اصلی روابط سیاسی به ویژه روابط جمهوری اسلامی ایران با چین، بر حمایت گروه دوستی پارلمانی ایران و چین از روند روبه رشد روابط همه‌جانبه با چین تأکید کرد.

گفتنی است در این نشست، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به تشریح جنبه‌های مختلف روابط اقتصادی کشورمان با چین و پاکستان و آخرین وضعیت بازارچه‌های مرزی ایران و پاکستان پرداخت و به سؤالات نمایندگان مجلس در این خصوص پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *