ازسرگیری صادرات سوخت از ایران و کاهش قیمت در افغانستان
۰۳ آذر ۱۴۰۰
نماینده ایران در سازمان ملل: تحریم علیه برنامه اقدام مقابله با قاچاق انسان
۰۳ آذر ۱۴۰۰

همکاری ایران و مؤسسه رابرت کخ آلمان برای مبارزه با بحران کرونا

با سفر گروهی از مؤسسه روبرت کخ آلمان به دعوت مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت عنوان کرد فرصت خوبی برای تبادل تجربیات ایران و آلمان در مدیریت کرونا به‌وجود آمده است.

محمدحسین نیک‌نام، در حاشیه دیدار مدیران مؤسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزارت بهداشت افزود مؤسسه رابرت کخ نقشی شبیه به مرکز مدیریت بیماری‌ها را دارد.

همچنین شباهت‌هایی به‌لحاظ جمعیتی، مجموعه مبتلایان به کرونا و مرگ‌ومیر بر اثر کووید-۱۹ بین ایران و آلمان وجود دارد که فرصت خوبی برای تبادل تجارب در این حوزه بین دو کشور محسوب می‌شود.

روز گذشته حدود شصت هزار بیمار جدید در آلمان شناسایی شدند که نشان می‌دهد آلمان این روزها با موجی فزاینده از ابتلا به بیماری کرونا مواجه است.

عدم مراقبت و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه آلمان یکی از عوامل بروز این آمارها بوده‌ است. در شرایط کنونی، بیشتر جوانان در آلمان مبتلا به بیماری کرونا هستند.

یکی از مشکلات آلمان در مقابله با بیماری کرونا ساختار سیاسی فدرالی آن است. مؤسسه روبرت کخ برنامه‌های بسیار خوبی برای مقابله با کرونا در آلمان تدوین کرده‌ است، اما هریک از ۱۶ فدرال آلمان برحسب شرایط خود این برنامه‌ها را اجرا می‌کنند.

بررسی قرنطینه و تشدید محدودیت‌ها، اجباری کردن تزریق واکسن و موضوعاتی از این‌دست درحال بررسی در دستورکار مقامات آلمانی برای کاهش ابتلا به بیماری کرونا در این کشور است.

دیدار مدیران مؤسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت در روز گذشته در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد

 

فرهنگ دیپلماسی، دیپلماسی برای همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.